Mon July 23, 2018   |   دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
ميلاد کريمي
مدير عامل سازمان بهسازي و نوسازي شهرداري همدان
     مناقصه و مزایده
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
     اهداف سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری همدان

- شناسایی محله های قدیمی و بافتهای با ارزش تاریخی و پیشنهاد تعیین و یا تغییر کاربری اراضی و ارائه طرحهای مناسب در راستای بهینه سازی محله های مذکور با رعایت مقررات مربوط به کمیسیون ماده پنج شورای عالی شهرسازی و معماری ایران پس از تصویب شورای سازمان و شورای اسلامی شهر و سایر مراجع ذیربط.

- احداث ساختمانها و تاسیسات مورد نیاز عمومی شهر در اجرای طرحها و پروژه ها ی مصوب شهرداری در محله های قدیمی که برابر مفاد بند یک برای آنها کاربری و طرح تصویب شده است و نیز ارائه خدمات در زمینه فوق بصورت پیمانکاری با رعایت مقررات

- ارائه تمهیدات جهت حفظ و احیای باغهای تاریخی بعنوان عناصر حیات شهری با همکاری سازمانهای ذیربط از جمله شهرداری ،سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سایر نهادها و دستگاه های اجرایی.

- استفاده بهینه از اراضی مرغوب شهری که در اثر عدم برنامه ریزی صحیح در محلات مذکور به صورت متروکه و بلا استفاده مانده و به شکل یک معضل شهری پیچیده از نظر اجتماعی،اقتصادی و شهرسازی درآمده باشند و در داخل سطوحی که مساحت آنها به صورت دقیق بر روی نقشه هایی با مقیاس یک دو هزارم توسط سازمان براساس طرح تفضیلی مصوب شهر و با رعایت سایر مقررات مربوطه تهیه و پس از تائید شهرداری به تصویب استانداری و شورای اسلامی شهر و سایر مراجع ذیربط رسیده باشد.

- سرمایه گذاری و مشارکت با بانکها و موسسات سرمایه گذار در امور مربوطه به طریقی که برای سازمان تامین منافع نماید با رعایت مقررات.

- شناسایی بافتهای با ارزش تاریخی شهر و ارائه طرحهای مناسب در راستای بهینه سازی به مراجع ذیصلاح قانونی

- شناسایی تک واحدهای با ارزش تاریخی و پیشنهاد کاربری مناسب جهت هر بنا جهت تصویب مراجع ذیربط.

- ارائه طرح اجرایی براساس طرح تفضیلی و طرح جامع با در نظر گرفتن و رعایت کلیه اصول و قواعد و قوانین و مقررت و آئین نامه ها و دستورالعمل هایی که برای شهر همدان از طریق مراجع قانونی ذیربط اصدار یافته است برای موارد زیر:
الف: شناسایی و شناخت معابر تاریخی و پیشنهاد تعیین تکلیف مناسب برای هریک جهت تصویب به مراجع ذیربط (پیاده،سواره،محدودیت ترافیک سواره و پارکینگهای محلی)با رعایت مقررات مربوط.
ب: شناسایی و شناخت عناصر مهم فرهنگی،مذهبی،خدماتی،تجاری ،مسکونی در بافتهای قدیمی شهر و پیشنهاد وضعیت ساختمانی برای هریک (قابل حفظ،قابل مرمت ،تخریبی)به مراجع ذیربط و با رعایت مقررات مربوط.
ج: بررسی و پیشنهاد ضوابط شهرسازی و معماری جهت احداث بنا(حجم، فرم،ارتفاع،نحوه استقرار،شیوه ساخت و نماسازی)و معابر فضاهای جدید شهری به مراجع ذیربط با در نظر گرفتن و رعایت کلیه اصول و قواعد و مقررات آئین نامه ها و دستورالعمل هایی که در این ارتباط برای شهر همدان از طریق مراجع قانونی اصدار یافته است.
د: بررسی و پیشنهادمحدوده حریم آثار تاریخی مهم و ارائه طرح فضاسازی مناسب با هماهنگی و کسب مجوزهای لازم از مراجع قانونی ذیربط حسب مورد.
ه: شناسایی و شناخت عناصر شهری تخریبی و جانمائی آن بر روی نقشه پیشنهاد کاربری با مراجع ذیربط و رعایت مقررات مربوطه
و: اجرای طرحهای مصوب و محول شده از سوی شهرداری و مراجع ذیربط از طریق مشارکت مردمی و بخش خصوصی با تصویب شورای سازمان و مقررات مربوط.
ی: انجام سایر امور در چهارچوب موضوع فعالیت سازمان با رعایت مقررات.
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٧ کاربران آنلاین :
۳۱,۸۳۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران
وزارت راه و شهرسازی
شرکت عمران و مسکن سازان استان همدان
بنیاد مسکن استان همدان
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت معماری و شهرسازی
شورای اسلامی شهر همدان
معاونت فنی و عمرانی
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
پروژه های سازمان
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان